Telefon kontaktowy: 608 594 257

Huntera poznaliśmy na interwencji - dostaliśmy informację o zaniedbanym psie. I taki właśnie był Hunter - wychudzony, wyliniały, zapuszczony, smutny, bez chęci do życia. Został natychmiastowo odebrany i umieszczony w domu tymczasowym.

To był dla Huntera raj. W końcu dostawał regularne posiłki, został wykąpany, wyszczotkowany. Pokochany. Nie był psem idealnym- ale ogromna ilość pracy młodych ludzi, przygotowała Huntera do adopcji. Musieliśmy poznać go na nowo. Po traumatycznych przeżyciach, było mu ciężko zaufać człowiekowi.

Obecnie jest około dwuletnim wesołym i energicznym psem. Chętnie się bawi, gania za zabawkami. Dobrze dla niego będzie zamieszkać w domu z ogrodem, ale nie jest to wymóg. Kojec, łańcuch oczywiście odpada.

>W domu Hunter jest grzeczny, spokojny. Lubi się przytulić czy wystawić brzuch do miziania. Jest wykastrowany. odrobaczony, zaszczepiony. Zachowuje czystość w domu. Hunter kocha wszystkich ludzi, na spacerach pozwala się głaskać także dzieciom. Nigdy nie zdarzyło mu się warknąć na człowieka.

W stosunku do suczek jest przyjazny ale wiadomo, potrzebne jest wcześniejsze, odpowiednie zapoznanie. Samców nie toleruje, bywa agresywny.

Z jego charakterem i tak najlepiej będzie, gdy zostanie jedynakiem. Gdy człowiek poświęci się tylko jemu i zadba o najważniejsze potrzeby. Hunter nie jest psem idealnym, ale stara się. Lubi towarzyszyć człowiekowi, szuka przyjaciela i kompana. Dobrym pomysłem będzie kontynuowanie szkolenia. Wspólna praca wzmacnia więzi i tworzy wspaniałą relację.

W Hunterze jednak wciąż kotłują się złe nawyki, które czasem go nachodzą. Ciągnie się za nim nieciekawa przeszłość, dlatego przyuczony jest kennel klatki, w której grzecznie przebywa dla własnego bezpieczeństwa.

Lekarstwem na wiele problemów, okazał się sport. Hunter to mieszanka psa w typie husky, może nawet wilczaka. Te rasy wykazują ogromną chęć pracy fizycznej. Hunter rewelacyjnie odnalazł się w bieganiu. Z tymczasowym opiekunem codziennie przemierzał dziesiątki kilometrów, brali nawet udział w zawodach i miejskich biegach. W końcu widać było zadowolenie na psim pysku. Hunter potrzebuje codziennej, jak największej dawki ruchu. Nie przesadzamy, codziennej!

Pies ma za sobą nieudaną adopcję. Rodzina była sprawdzona, wizyta przeszła pomyślnie ale to były tylko puste słowa... Hunter zamiast biegać, siedział w mieszkaniu i niszczył - z frustracji, z braku ruchu, który został mu obiecany. Jak nie zwariować?

Teraz musi trafić pod skrzydła osoby dla której wysiłek fizyczny jest przyjemnością, nawet zimą i w deszczu. Hunter jest psem mądrym, chętnie nauczy się biegać przy rowerze. To idealny towarzysz do dalekich wędrówek w góry czy po lasach. Z nim każde wieczorne wyjście będzie bezpieczne.

Staramy się opisywać psy, najlepiej jak tylko umiemy, staramy się je poznać i przyszłemu opiekunowi przekazać jak najwięcej ważnych informacji. To nie są nasze wymysły, to są realne potrzeby psa. Nie wyrażamy zgody na ich lekceważenie.

Nie czekamy na nieprzemyślane telefony, na gwałtowne wiadomości spowodowane litością. Adopcja psa musi być świadomą decyzją. Nie podejmiemy pochopnych decyzji, musimy znaleźć mu dom "na zawsze". Hunter musi mieć zapewnioną odpowiednią ilość ruchu, musi przebiec dziennie przynjamniej 10 kilometrów- tylko wtedy jest szczęśliwy. Nie chcemy telefonów od osób, które chcą zacząć przygodę ze sportem bo wiemy, że same chęci nie wystarczą a motywacja mija po tygodniu. Szukamy Hunterowi przyjaciela, który nie odpuści treningu z byle powodu i będzie w trakcie równie szczęśliwy co pies

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o wypełnienie ankiety https://goo.gl/forms/OTPMJfYg94z6Pt283

Prosimy o wsparcie