31.01.2012
Tobiś trafił do gorzowskiego schroniska po śmierci właścicieli, dalsza rodzina nie wyraziła chęci opieki na starym bokserem. Tobiś nie wie, co się dzieje, nie wie, dlaczego jego Państwo go zostawili, dlaczego znajduje się w zimnym, brudnym miejscu, dlaczego otaczają go inne psy, które nie dopuszczają go do miski. Tobiś strasznie tęskni, tęskni za miłością swoich opiekunów, za dotykiem i ciepłym słowem.. nie potrafi odnaleźć się w tej ciężkiej sytuacji.
Bokser jest strasznie wychudzony, odmawia jedzenia, stracił nadzieję, pomalutku odchodzi... Błagamy o dom dla Tobisia, nie pozwólmy odejść mu w przekonaniu, że jest niechciany..
03.02.2012
Tobiś przeżył w swoim życiu tragedię, jego ukochany Pan zmarł, dostaliśmy informację, że Tobis leżał tydzień przy zwłokach Pana ....potem spotkała Tobisia kolejna tragedia, rodzina szybko postanowiła się go pozbyć, trafił od razu do schroniska.
Tobiś nie mógł dłużej zostać w schronisku, poddał się, powoli gasł ....
Jego sprawę nagłosniliśmy w internecie i skontaktowaliśmy się z Fundacją SOS Bokserom. Bokser przeszedł w środę pod opiekę tej Fundacji, zamieszkał w domu tymczasowym w Bydgoszczy. Relacja Oli:
"Dzięki pomocy Fundacji Anaconda bokser został przywieziony do Poznania, skąd go odebrałam i przywiozłam do Bydgoszczy. Tobiś zamieszkał w domu tymczasowym u Marty, która wcześniej pomagała nam w transporcie Gai i Karmelka. Na Tobisia czekało już uszykowane posłanko przy rozgrzanym kaloryferze i miska ciepłego jedzenia. Wczoraj Tobiś był na wizycie w Klinice, miał wykonane badania krwi oraz ekg serca, które wykazało szmery II stopnia bez cech arytmii. Zalecono kontrolowanie stanu serca w celu wykluczenia rozwijającej się kardiomiopatii. Bokser ma sporą niedowagę, musi przybrać na wadze, obecnie jest wychudzony.
Charakter Tobisia bez dwóch zdań jest boksiowy, bokser jest przyjazny, dogaduje się z psami, lgnie do człowieka, pakuje się na kolana, rozdaje buziaki, uwielbia pieszczoty i przytulanie. To wspaniały pies, który potrzebuje domu pełnego miłości . . . "