Fundacja Obrony Praw Zwierząt ANACONDA, choć jest młodą organizacją, jednak po kilkanaście razy dziennie styka się z okrucieństwem i obojętnością wobec zwierząt. Dlatego członkinie zarządu fundacji postanowiły temu przeciwdziałać. Chcemy powstrzymać to zjawisko i zbliżyć ludzi do zwierząt poprzez działania na kilku płaszczyznach - naukę, informację, wizualizację, promowanie humanitarnych postaw wśród mieszkańców Gorzowa Wlkp.
Projekt "EDUKACJA DLA LUDZI, EMPATIA DLA ZWIERZĄT - DROGĄ DO ZGODNEJ EGZYSTENCJI" ma na celu przeciwdziałanie zjawisku okrucieństw wobec zwierząt, zwrócenie uwagi na przestrzeganie podstawowych praw zwierząt oraz podniesienie świadomości wśród społeczeństwa poprzez odpowiednie działania i kampanię edukacyjno-informacyjno-promocyjną w Gorzowie Wlkp., spotkania z uczniami gorzowskich szkół, a także pozyskanie wolontariuszy, przeszkolenie ich i podniesienie kompetencji zarządu i rady Fundacji.

Do tej pory w okolicy nikt nie realizował takiego projektu, nie wdrażał takiego programu.

Projekt będzie trwał od września 2012 r. do końca listopada 2013 r., w tym czasie odbędą się:
- akcja promocyjno-informacyjna-edukacyjna skierowana do mieszkańców Gorzowa Wlkp.,
- konkurs „:Foto ZOO” skierowany do szkół,
- zajęcia edukacyjne dla uczniów wybranych szkół z Gorzowa Wlkp,
- rekrutacja wolontariuszy, szkolenie ich, wdrażanie w temat i opieka nad nimi,
- szkolenia dla członków zarządu i rady fundacji (5 osób) i wolontariuszy (10 osób); szkolenie z weterynarzem (leczenie zwierząt, choroby, dolegliwości, opieka itp.) – 2 x 2 godz.; szkolenie z groomerem (2 x 2 godz.) dotyczące pielęgnacji i kosmetyki zwierząt, szkolenie z behawiorystą (2 x 5 godz.) na temat zachowań zwierząt, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami zwierząt, wychowywanie zwierząt, postępowanie ze szczeniętami, radzenie sobie z agresywnymi zwierzętami, emocje zwierząt, zaburzenia emocjonalne u zwierząt, budowanie właściwych relacji ze zwierzętami itp.

Docelowo chcemy w ramach projektu pozyskać dla fundacji i schroniska 10 wolontariuszy.

Opis grup adresatów zadania publicznego
Adresatami projektu będą mieszkańcy Gorzowa:
- 1500 mieszkańców (prozwierzęca akcja promocyjno-informacyjno-edukacyjna – rozdawanie ulotek, informacje w mediach, na stronach internetowych, temat ulotki: informacje o prawach zwierząt, obowiązkach, o adopcjach, domach tymczasowych, schronisku, możliwości pomocy, informacji, gdzie można ją otrzymać itp.)
- 60 uczniów – spotkania członków Fundacji w szkołach i edukacja przez rozmowy i warsztaty,
- ok. 20-30 uczniów – udział w konkursie FOTO ZOO,
-  10 wolontariuszy (którzy zostaną wyłonieni na podstawie rekrutacji przeprowadzonej podczas pierwszych spotkań w szkołach) – zostaną przeszkoleni przez członków fundacji, groomera, weterynarza, behawiorystę, członkinie Fundacji będą opiekować się wolontariuszami i wspólnie wdrażać ich w pracę na rzecz zwierząt, pokazywać pracę w schronisku.
- 5 członków zarządu i rady fundacji – podniesienie kompetencji przez szkolenie behawiorystyczne.

Istotną rolę w projekcie odgrywa praca z młodzieżą, w której chcemy kształtować postawy obywatelskie i humanitarne podejście do zwierząt, propagować aktywny, prozwierzęcy styl życia. Młodzi stoją przed wyborem drogi życiowej: trzeba pokazać im, że praca ze zwierzętami, opieka nad nimi może być sposobem na spędzanie czasu wolnego, stać się pasją, drogą zawodową.
Efektem projektu ma być uwrażliwienie uczestników na problemy zwierząt, podniesienie wiedzy, zbliżenie do nich, zwiększenie zaangażowania w sprawy zwierząt, wyłonienie wolontariuszy, podniesienie kwalifikacji członków zarządu i rady fundacji oraz wolontariuszy.
Projekt zakłada współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Gorzowie Wlkp., z placówkami oświatowymi i mediami.