Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu, "Charytatywny bieg z psami - aktywna pomoc anacondziakom". To było niezwykłe popołudnie, pełne radości, jedności i miłości do naszych niesamowitych zwierzaków.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i empatii w stosunku do naszych braci mniejszych, udało zebrać się sporą kwotę - 2 981,31zł.

Całość zostanie przeznaczona na utrzymanie i leczenie naszych podopiecznych. Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie naszych działań.

Zaczniemy od tego, że pierwszy raz organizowaliśmy wydarzenie tego typu i mamy świadomość, że nie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Teraz wiemy już, co mogliśmy zrobić lepiej i z pewnością wykorzystamy tą wiedzę przy organizacji kolejnych biegów- a już mamy takowe w planach!

Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda i MOPSiK mają przyjemność zaprosić Państwa na Zabawę Podmiejską „Na cztery łapy i ogon”, która odbędzie się 29 lutego 2020 r. od godz. 20:00 w Pod Bukami w Gorzowie Wlkp przy ulicy Warszawskiej 243.

Bawić się będziemy w klimacie lat 70-tych. Mile widziane stroje z tamtej epoki. Atrakcją imprezy będzie licytacja rękodzieła i prac artystów, a także fantów podarowanych przez naszych Gości. Karnawałową muzykę zapewni DJ MOPSiK.

Całkowity dochód z zabawy zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda oraz programu MOPSiK

Cena zaproszenia: 170 złotych / osobę

Rezerwacja zaproszeń telefonicznie pod numerem 501 467 690 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY !!!

Po raz IV na Gorzowskich błoniach nad Wartą, a po raz 8 w ogóle, w niedzielę 25 sierpnia spotkaliśmy się z wami na Animalia 2019.

Tradycyjnie na koniec lata swoje święto mają gorzowskie zwierzoluby i wolontariusze naszej Fundacji. I tym razem była MOC. Nie brakowało atrakcji na scenie i poza nią. Były słodkości i pyszności dla psiaków i ich opiekunów. Było malowanie, rysowanie, reanimowanie (psiego fantoma). Sceną natomiast rządziło Centrum Uśmiechu ze swoim Fruktaki Show.

Oczywiście głównymi atrakcjami były pokazy oraz konkursy przygotowane przez Enuma - Centrum Szkolenia Psów.

Wzorem zeszłego roku, gościliśmy na Animalia 2019 pszczelarzy, biorących udział w "Pikniku pszczelarskim".

Podczas tegorocznych ANIMALIÓW udało sie zebrać kwotę 2 191.66 zł - DZIĘKUJEMY !!!

W tym miejscu podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, sponsora (Nesdent Ortodoncja Stomatologia) oraz partnerów Animaliów (Enuma - Centrum Szkolenia Psów, MCK Gorzów, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, LARW : Lubuski Ambulans Ratownictwa Weterynaryjnego, Psiasteczka od Dagi) i oczywiście WAS - uczestników imprezy.

Zapraszamy do oglądania naszego albumu i do zobaczenia za rok

To już VIII edycja imprezy ANIMALIA podsumowującej działalność naszej Fundacji. Po raz kolejny spotykamy się w ramach Koniec Lata Party 2019. Jak co roku, przygotowaliśmy dla każdego coś miłego.

W tym roku na Wasze prośby oraz dzięki uprzejmości Enuma - Centrum Szkolenia Psów najwięcej atrakcji przewidujemy dla psów i ich opiekunów. Szczegóły na naszym plakacie !

ie zabraknie również stoiska Ceramika Grażyna Nawrocka, konkursów i zabaw dla najmłodszych oraz stanowiska LARW : Lubuski Ambulans Ratownictwa Weterynaryjnego

Mamy nadzieję, że Was nie zabraknie i spotkamy się w "realu" w Gorzowie na Błoniach Nadwarciańskich w niedzielę 25 sierpnia od godziny 14:00

Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda i MOPSiK mają przyjemność zaprosić Państwa na Zabawę Podmiejską „Na cztery łapy i ogon”, która odbędzie się 23 lutego 2019 r. od godz. 20:00 w Restauracji Pintal w Gorzowie Wlkp przy ulicy Walczaka 111.

Bawić się będziemy w klimacie lat 80-tych. Mile widziane stroje z tamtej epoki. W czasie zabawy odbędzie się licytacja dzieł podarowanych przez gorzowskich artystów i rękodzielników. Ponadto wiele konkursów i zabaw. Karnawałową muzykę z tamtych lat zapewni DJ Roobert.

Całkowity dochód z zabawy zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda oraz programu MOPSiK

Cena zaproszenia: 150 złotych / osobę

Rezerwacja zaproszeń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po raz 3 na Gorzowskich błoniach nad Wartą, a po raz 7 w ogóle, w niedzielę 26 sierpnia spotkaliśmy się z wami na Animalia 2018.

To już prawie tradycja, że w Gorzowie na koniec lata swoje święto mają zwierzoluby i wolontariusze naszej Fundacji. I tym razem była MOC. Nie brakowało atrakcji na scenie i poza nią. Były słodkości i pyszności dla psiaków i ich opiekunów. Było malowanie, rysowanie, rzucanie (do puszek), kręcenie (MOPSiK-owym kołem fortuny), reanimowanie (psiego fantoma). Atrakcjom nie było końca. Nowością w tym roku były stoiska Lubuskich pszczelarzy, którzy udowadniali (skutecznie), że pszczoły sa nam do życia NIEZBĘDNE.

Na scenie gościliśmy samych przyjaciół Fundacji: KS Mirage, KoY, Forbidden Souls i Przemek Raminiak Quartet. Była też wspólna zabawa ZUBMA DANCE prowadzona przez Martę Pastuszko.

Podczas tegorocznych ANIMALIÓW udało sie zebrać kwotę 3 113.75 zł oraz 1 300.00 zł w MOPSiK-owym kole fortuny - WOW. Jesteście WIELCY !!! A to jeszcze nie wszystko... Gorzowska rękodzielniczka Grażyna Nawrocka przekazała połowę kwoty ze sprzedaży ceramiki. Na konto ANACONDY wpłynęło aż 520 zł !!! - DZIĘKUJEMY !!!

W tym miejscu podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, sponsorów (Nesdent Ortodoncja Stomatologia, MCK Gorzów, Ośrodek Sportu i Rekreacji), naszych partnerów (Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, LARW : Lubuski Ambulans Ratownictwa Weterynaryjnego, Psiasteczka od Dagi), artystów no i oczywiście WAS - uczestników imprezy.

Zapraszamy do oglądania naszego albumu i do zobaczenia za rok

5 milionów złotych na regionalne fundacje i stowarzyszenia

Pomagać jest naprawdę łatwo. Klienci drogerii Rossmann pomagają okazując przy codziennych zakupach Wirtualną Kartę Klubu Rossmann. Każda taka transakcja w okresie od 2 stycznia do 31 października to wsparcie lokalnych organizacji pomagających dzieciom, samotnym matkom, seniorom, bezdomnym, chorym i zwierzętom.

W 2018 r. wsparcie otrzymają 222 fundacje w całej Polsce, wybrane przez członków Klubu Rossmann w drodze głosowania na stronie dedykowanej akcji: www.rossmann.pl/pomagamy.

W każdej drogerii Rossmann, jak również w menu „Znajdź drogerię” na stronie rossmann.pl i w aplikacji, umieszczona jest informacja, na którą instytucję z regionu dana placówka zbiera pieniądze.

Cel akcji to przekazanie wybranym organizacjom produktów o wartości 5 mln zł. O tym, jakie to będą produkty zdecydują same fundacje. W ten sposób najlepiej zostaną zrealizowane ich potrzeby.

To się dzieje naprawdę i jest wielka szansa na to, że zasiejemy tam nasze pomysły i rozwiązania. Jest ogromna chęć współpracy a to jest najważniejsze.

A co MOPSiK i Fundacja Obrony Praw Zwierząt ANACONDA będą robić w Kirgistanie ? Chcemy pokazać i przekonać, że sterylizacja jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż to, co obecnie proponują władze Kirgistanu - czyli odstrzał (!!!) bezpańskich psów.

Wyprawa otrzymała już patronaty od Dziekana Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

W wyprawie wezmą udział wolontariusze naszej Fundacji !!!

Więcej przeczytacie na na Veterinary Expeditions Kyrgystan 2018

VI ANIMALIA przeszły do historii jako najbardziej rock'n'roll-owe. Pogoda była idealna, a błonia nadwarciańskie zapełniły czworonogi wraz ze swoimi właścicielami. I każdy znalazł coś dla siebie.

Było "Rzucanie do puszek" gdzie nikt nie odchodził z pustymi rękoma. Było tworzenie "Flagi dobrych życzeń" razem z Fundacja Przyjaciele Czterech Łap. A czworonogi wraz z opiekunami, dzięki Enuma - Centrum Szkolenia Psów, miały możliwość spróbowania swoich sił na prawdziwym torze przeszkód. Na tym samym torze uczniowie Enuma - Centrum Szkolenia Psów pokazywali nam swoje umiejętności.

Jak co roku, na koniec wakacji, chcielibyśmy podziękować za wszystko co robicie z ANACONDĄ i dla ANACONDY. Dlatego zapraszamy na ANIMALIA 2017 które odbędą się 27 sierpnia od godziny 12 na Błoniach nadwarciańskich w Gorzowie Wielkopolskim.

Atrakcji nie zabraknie:

 • pokazy agility oraz psich sztuczek w wykonaniu Enuma - Centrum Szkolenia Psów
 • pokazy i warsztaty z ratownictwa weterynaryjnego prowadzone przez Ratownictwo Weterynaryjne LARW Gorzów Wlkp
 • tradycyjnie już MOPSiK-owa zabawa fantowa z której cały dochód przekazany będzie na sterylizację i kastrację psów i kotów na terenach wiejskich
 • wolontariusze Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt jak zawsze przygotują pyszne słodkości oraz VEGE-przekąski
 • VEGEtariańską kuchnię zaserwuje dla Was Cafe Dziki Bluszcz
 • dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty artystyczne oraz wiele innych atrakcji

A na scenie wystapią dla Was:

Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić !!!! Rezerwujcie niedzielne popołudnie dla całej rodziny aby spędzić je z nami !!!

ZAPRASZAMY NA ANIMALIA 2017

"Przytul zwierzaka ze schroniska" - po raz II możecie wesprzeć nasze działania a przy okazji sprawić sobie rewelacyjne koszulki, bluzy, torby i poduszki (!!!). Najmodniejsze fasony na sezon 2017 to te ze zwierzakiem do przytulania.
Zachęcamy, zapraszamy i prosimy o wsparcie.

Na zakupy zapraszamy tu:
- koszulki, bluzy, torby
- poduszki w kształcie psiaka
- poduszki w kształcie kociaka

Poduszki można również kupić w sklepach HOME AND YOU na terenie całej Polski.

20 lutego 2016 roku półroczna Maja została odebrana interwencyjnie swoim opiekunom i przewieziona do Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Gorzowie Wlkp. Pies przetrzymywany był w zamkniętej, ciemnej szopie bez dostępu do jedzenia. Gdy jeszcze miał siłę skomlał i drapał w drzwi, błagając o wypuszczenie i tym zwrócił na siebie uwagę ludzi z sąsiedztwa. Pod koniec lutego tych sił zabrakło...

Po raz piąty w ogóle, po raz pierwszy na nadwarciańskich błoniach, pod patronatem prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego odbyły się Animalia. Żar lejący się z nieba nie przyćmił gorąca serc bijących w ludziach, którym nie jest obcy los naszych braci mniejszych. Teraz, gdy ucichły dźwięki muzyki, a emocje opadły, chcemy podziękować wszystkim uczestnikom i przyjaciołom fundacji.

 

Dziękujemy:
Współorganizatorom: Miejskiemu Centrum kultury, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Fundacji Przyjaciele Czterech Łap i Komitetowi Organizacyjnemu „AZORKI”.

   

Zaprzyjaźnionym od lat: Gabinetowi Stomatologicznemu Nesdent, dystrybutorowi karmy Husse  oraz szkole dla psów PiesPotrafi.pl.

       

Buziakom, Gorzowskiej Orkiestrze Dętej, zespołom Forbiden Souls oraz Felix the Baker za barwną i odlotową oprawę sceniczną.

     

Wolontariuszom i szacownemu jury w składzie: dr Paweł Niczyj, Marcin Sasim, Manuel Dębicki, za przeprowadzenie konkursu psów nierasowych, który był niesamowitym przeżyciem dla czworonogów i ich dwunożnych opiekunów. Szczególnie widowiskową konkurencją było jedzenie parówek na czas. Dwa zwycięskie psiaki wystawy otrzymały m.in szkolenia w PiesPotrafi.pl.

     

Pokaz ratownictwa był za to oblegany przez przybyłych. Nie zawsze możemy zobaczyć akcję ratowania zwierząt poszkodowanych w wypadku. I tu podziękowania dla OSP Kłodawa i Ratownictwa Weterynaryjnego LARW.

   

Zajęcia plastyczne przygotowane przez Justynę Klimek zaowocowały mnóstwem pomalowanych kotów – obok ręcznie malowane koszulki Anny Stengert. Dziękujemy wam dziewczyny.

         

Zabawa fantowa, pasty wegetariańskie, malowane w zwierzęce wzory twarze, ceramika Grażyny Nawrockiej, napoje i ciasta, czyli czym chata, a raczej namioty bogate to już tradycja. Kolorowo, zabawnie i smacznie było pod namiotami. To zasługa wolontariuszy fundacji.

 

No i aktorzy, oraz pracownicy gorzowskiego teatru: Anna Łaniewska, Marzena Wieczorek, Iwona Hauba i Cezary Żołyński latający z puszkami i czasami puszczający bańki. Na koniec podziękowania dla Emilii Wójcik i Mileny Jaźwinskiej za foty, którymi mogliśmy okrasić niniejsze podzięki.

 

Dziękujemy Wam – przyjaciołom zwierząt. Zapraszamy w przyszłym roku.

Podczas piątych Animaliów udało nam się zebrać kwotę 2639,09 zł.

Nowy numer naszej gazetki już dostępny!!! Znajdziecie go w następujących miejscach:

 1. Spec. Przych. Weterynaryjna Daniel Figiel ul. Mickiewicza 8 Barlinek
 2. Centrum Zdrowia Małych Zwierząt ul. Myśliborska 38 Gorzów
 3. Askana infoKIOSK Gorzów
 4. NESDENT Ortodoncja Stomatologia ul. Urocza 14 Gorzów
 5. DOBRA KARMA ul. Chrobrego 23 Gorzów
 6. Centrum Ogrodnicze Żelazny ul. Walczaka 111 Gorzów
 7. Gabinet Weterynaryjny OmniVet ul. Wyszyńskiego 4 Strzelce Krajeńskie
 8. Sklep Kardamon ul. Łokietka 7 Gorzów
 9. Miejski Ośrodek Sztuki ul. Pomorska 23 Gorzów
 10. Kupiec Gorzowski ul. Witosa 50 Gorzów
 11. Klinika Weterynaryjna Bartłomiej Kurosz ul. Papuszy 6 Gorzów
 12. Sklep Zoologiczny Panda ul. Mickiewicza 11 Gorzów
 13. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Wawrów 17a
 14. Salon fryzjerski FABEL Ewelina Skowrońska ul. Sikorskiego 120 Gorzów

Miłej lektury!

Chwilami bez prądu, chwilami w deszczu, ale udało się! Wynik dzisiejszej (26 czerwca) akcji, współfinansowanej ze środków Gminy Deszczno, to: 13 suczek, 12 kotek, 1 pies i 5 kocurów. Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom: Joli i Dorocie, które przywoziły czworonożnych pacjentów na umówiony zabieg. Niespodziankę MOPSiK-owi zrobili redaktorzy TVP 3 Gorzów, odwiedzając nas z kamerą. Goście obejrzeli sterylobus i dowiedzieli się, jak i po co to robimy. Relacja z wizyty pojawiła się w Wiadomościach Lubuskich

Ceramiczne kotki, pieski, ptaszki i inne zwierzaki, na pomoc fundacyjnym czworonogom. Zapraszamy WAS 14 maja do Galerii Askana, na specjalny kiermasz rękodzieła naszej wolontariuszki, artystki Grażyny Nawrockiej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkurs plastyczny oraz wiele gier i zabaw, które poprowadzi aktorka i nasza wolontariuszka Ania Łaniewska. A dla wszystkich: małych i dużych przyjaciół zwierząt, mamy czekoladową mega niespodziankę.

Bądźcie z nami w sobotę, od godz. 11:00. Będzie słodko!

Już w najbliższy weekend 23-24 kwietnia odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal Balonów. Do Gorzowa przyjadą balonowi artyści z Europy, USA i Tajlandii. Będzie wiele atrakcji dla najmłodszych, a w niedzielę spróbujemy pobić rekord Guinnessa w skręcaniu balonowego pieska. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy. Im więcej nas będzie, tym większa darowizna wpłynie na konto fundacji. Za każdego balonowego psiaka skręconego podczas bicia rekordu, organizatorzy festiwalu: Balonowe ZOO i Party Shop- Nova Park przekażą dla ANACONDY ZŁOTÓWKĘ! Bądźcie z nami w sobotę i niedzielę od godziny 12-tej do 18-tej.

Obejrzyj film promocyjny

Przejdź do wydarzenia na Facebooku

IDZIE WIOSNA! Każdemu z nas przyda się fajna koszulka, a każdemu ze zwierzaków, podopiecznych Fundacji ANACONDA przyda się miska wypełniona jedzeniem oraz opieka weterynaryjna. Co łączy koszulkę i nasze zwierzaki?

Akcja PRZYTUL ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA organizowana przez Fundację Obrony Praw Zwierząt ANACONDA we współpracy z MojaKampania.pl

PRZYŁĄCZ SIĘ 

A najlepiej odwiedź obydwie strony akcji Śmiech

CEL AKCJI: Zakup karmy / opieka weterynaryjna dla psów i kotów, podopiecznych Fundacji ANACONDA

POMAGAJ NA DWA SPOSOBY:

 1. KUP KOSZULKĘ LUB TORBĘ Z NASZYM NADRUKIEM - Każda kupiona koszulka lub torba pozwoli na zakup karmy lub leczenie dla naszych psów i kotów
 2. WYPROMUJ AKCJĘ WŚRÓD ZNAJOMYCH - Udostępnij informacje o akcji na swojej osi czasu na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Zachęć znajomych do wsparcia zwierzaków ze schroniska i propagowania idei pomocy.

MOJAKAMPANIA.PL
NADRUKI, KTÓRE DZIAŁAJĄ.

Wolontariusze ANACONDY serdecznie dziękują L.A.R.W.- usiowi, za bezpłatne przeszkolenie nas z pomocy przedweterynaryjnej. Na początku spotkania fantom do ćwiczeń był dla nas tylko kawałkiem plastiku. Jednak świetni instruktorzy Bartek i Agnieszka zmienili (w naszych głowach) fantomy, w cierpiące zwierzęta, którym trzeba pomóc. Uczyliśmy się w teorii i praktyce, jak bezpiecznie dla siebie i pacjenta przeprowadzić badanie i jak pomóc. Było więc tamowanie krwawienia, usztywnianie złamanych łap, zabezpieczanie złamań otwartych oraz najbardziej emocjonujący masaż serca i przywracanie oddechu. Na zakończenie szkolenia odbył się egzamin w terenie. Było bardzo realistycznie, np. potrącony pies leżący w przydrożnych zaroślach, a ludzie tylko stoją i się gapią. Dzięki szkoleniu doskonale wiedzieliśmy, co mamy robić.

Było fantastycznie, prawdziwe emocje: wzruszenie, adrenalina i radość, kiedy pacjent (plastikowy fantom) zaczyna „samodzielnie oddychać” po prawidłowo wykonanym masażu serca. Wielkie DZIĘKI dla instruktorów oraz Michała – Miejskiego Łowczego, który to dla nas zorganizował

Prosimy o wsparcie