"Kilka słów o Elfiku. Początkowo stwierdzono u niego świerzbowca, co nie było bardzo złą wiadomością, bo tą chorobę leczy się do całkowitego wyzdrowienia. Niestety leczenie nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami weterynarzy. Pani Doktor stwierdziła, że Elfikowi dolega coś znacznie poważniejszego, może to być skaza genetyczna, która objawia się reakcją autoimmunologiczną. Kotek ciężko znosi podawane mu leki i czuje się bardzo źle. Ale nie rezygnujemy, chociaż chwilami myślę, że toczę charyzmatyczną walkę o beznadziejną sprawę, a z drugiej strony kiedy patrzę na to małe, bezradne zwierzątko, jego wątłe, obolałe ciałko, aż wierzyć mi się nie chce, że tkwi w nim tak potężna wola życia. Kotek wymaga pielęgnacji, zewsząd cieknie mu ropa, bardzo brzydko pachnie i wygląda okropnie. Można wierzyć lub nie, ale przytuliłam.  Kąpiele pomagają, staram się utrzymywać go w czystości,  wmasowuję w niego preparat do kąpieli. Wiadomo że ogólnie koty nie lubią wody, POMÓŻCIE W LECZENIU ELFIKA ten z pokorą znosi te wszystkie zabiegi. I mruczy tak głośno, że słychać nawet przez zamknięte drzwi. Ma apetyt - to mnie bardzo cieszy. Pozdrawiam. Magda."

Konto Fundacji:
Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda